Duyuru

Collapse
No announcement yet.

kahreden, üzen, bozan, ağlatan şarkı önerileri

Collapse
Bu konu kapandı.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

kahreden, üzen, bozan, ağlatan şarkı önerileri

Madem gençler anket yapmış, ben de yapayım dedim, şöyle baktım foruma, duygusal şarkılarla ilgili bir konu gözüme ilişmedi. Görürseniz söyleyin karnemi kırayım

Evet açık ve net; dinlediğinizde içinizi paralayan, boğazınızı tıkayan ya da moralman çökerten şarkılar neler?

DİKKAT: abuk sabuk doom, death gruplarının intihar temalı şarkılarını **** portishead, radiohead gibi grupların depresif şarkılarını yazmayın. Hem sözleriyle, hem müziğiyle üzen üzgün şeyler olsun yazacaklarınız. Benim tavsiyelerim;

Albinoni - Adagio

Amel Bent - Tu n'est plus la(klibiyle izleyin)

Elfen Lied - Lilium

Senede bir gün - bu şarkıyı bilmeyene ne denir artık, en iyi yorumu bence Adnan Şenses ve Zeki Müren'den. Diğerleri neşeli bir meyhane şarkısı gibi okuyorlar çok kızıyorum. Halbuki söylerken ağlamalı icracı insanın kalbini paralamalı.

Unutma beni - Esmerayın yanında, levent yüksel yorumunu da öneririm.

Enio Morricone - Chi mai

Farid Farjad - amad amma
    Farid Farjad - pari kojaee
    Farid Farjad - taghtam deh

Gece Yolcuları - ölüm de var

Pinhani - sırası değil

Samuel Barber - Adagio for strings
    http://www.youtube.com/watch?v=a1gmg...eature=related mutlaka izleyin

Secret Garden - song from a sacret garden

Tasmin Little - theme from schindler's list Çok fena çok

Songs of Greece's Gypsies - Don't be sad that I leave Rakıları hazırlayın.

Yedi karanfil - Yunus (hele ünlü bir sanatçımızı kaybettiğimzde çalmıyorlarmı tv de mahvediyor insanı)

Gördüğünüz gibi az ve öz, sizlerden de böyle bekliyorum.

aerosimth--i don't want to miss a thing
    redd--nefes bile almadan aklıma bunlar geldi

Yorum

Death-Voice of the soul...

yorum yok...

Yorum

İyi geceler dostlar,

Lordumuz bir şeyi unutmuş; lütfen abuk sabuk arabesk şarkıları da yazmayalım. Esprisi bile bu güzel konuyu kirletmeye yeter.

Bana gelince;

Doyle Dykes - White Rose for Heidi
        Rolling Stones - Angie
        James Blunt - Goodbye My Lover
        Zeki Müren - Gitme Sana Muhtacım başta olmak üzere hemen hemen bütün Türk Sanat Müziği şarkıları(ki adında "Sanat" ibaresini kullanan tek müziğe sahibiz bildiğim kadarıyla).

Ayrıca şu sıralar bütün yarışma programlarında söylenen
        Eller Kadir Kıymet Bilmiyor Annem ile
        İbrahim Tatlıses Yalnızım Dostlar ve Mutlu Ol Yeter.

İbrahim Tatlıses'i görünce eleştiren arkadaşlar olacaktır. Arabeske yazmayın demişsin diye; ama Tatlıses'in dünyadaki ender seslerden birine sahiptir. Diğer şarkılarını da bilirim ama bu adamı ve bu şarkılarını sadece rakı soframda dinlerim.

Yorum

erkan oğur & yavuz çetin - dünya
          deep purple - sometimes i feel like screaming, wasted sunsets, april
          king crimson - epitaph
          marty friedman - tears of an angel
          oscar lopez - classical soul
          kitaro - symphony of the forest, agreement, lady of dreams
          axell rudi pell - don't say goodbye
          bob seger - turn the page
          dire straits - your latest trick
          gary moore - still got the blues (hangimizi üzmemiştir ki), one day, the prophet
          neil zaza - angel
          rainbow - streets of dreams
          ray charles - sorry seems to be the hardest word ( evet özellikle ray charles yorumu..)
          scorpions - holiday, still loving you ( berlin flarmoni orkestrasıyla olan versiyonu pek bir fenadır), believe in love
          manu chao & noir desir - le vent nous portera
          skid row - in a darkened room
          pink floyd - comfortably numb, high hopes, hey you
          moody blues - nights in white satin
          queen - show must go on
          toni braxton - unbreak my heart
          handel georg friedrich - sarabande
          rufus wainwright - going to a town
          carlos gardel - por una cabeza
          boston - more than a feeling
          dream theater - disappear
          diego torres - la ultima noche
          chris rea - shadows of the big man
          camel - ice
          eric clapton - my father's eyes

en azından bende işe yarıyor

Yorum

sergendinho Küçük ibodan bilemezsin'i unutmayalım :P

yahu fenderstrad show must go on seni nasıl kahrediyor merak ettim doğrusu?
            aynı şekilde Voice of the soul?

Sanırıım içeriği tam anlatamamışım, sözleri ve tarzı hüzünlü şarkıları yazın demedim, dinlediğinizde -kahreden- şarkılar dedim. Bunlar sizi kahrediyor mu? o zaman dokunsalar ağlayacaksınız herhalde komşular. Bunlar -üzgün- şarkılar ama ben -üzen- şarkılar istiyorum. Örn: senede bir gün. İsterseniz verdiklerimden bazılarını dinleyin youtube'da tam anlamak için. Açıkcası şu ana kadar verilen örneklerden beklediğim çıkmadı.

Yorum

Ben de her show must go on dinlediğimde bir tuhaf olurum. Hem de neden milletin etkilendiği şarkıya laf atıyorsun ki. İnsan duyguları böyle yani,bunu sen de biliyorsun,belki de evet dokunsan ağlayacağım,ne değişti?

Yorum

franticjj isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                Death-Voice of the soul...

yorum yok...
                evet bu parça çok iç gıcıklayıcı.başı fıtına öncesi sessizliği anlatır gibi.sonrası ritm akustiğin girdiği yerden tamamı sanki savaş zamanı gibi

Yorum

Pink Floyd - Mother, Good Bye Blue Sky
                  Metallica- Unforgiven II
                  Judas Priest - Angel
                  Avril Lavigne- Tomorrow
                  Knight Errant- Anka, Düş Ağrısı

Yorum

ozzyfive isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                    Ben de her show must go on dinlediğimde bir tuhaf olurum. Hem de neden milletin etkilendiği şarkıya laf atıyorsun ki. İnsan duyguları böyle yani,bunu sen de biliyorsun,belki de evet dokunsan ağlayacağım,ne değişti?
                    Bu kadar saldırgan olma, konuyu açıp belirli bir istekte bulunan benim, dolayısıyla verilen cevaplarla ilgili yorum yapma hakkına da sahibim.

Kimsenin şarkısına laf atmıyorum genç arkadaşım, örnek gösterilen şarkıların istediğim kalıplara uymadığını hatırlatıyorum. Aradaki farka dikkat edelim. Eğer konuya bir katkın olmayacaksa gereksiz yorumlarda bulunmamanı öneriyorum.

Yorum

Sayın Lordum Show Must Go On'un hikayesi, sözleri benim içimi burkar ve Freddy Mercury'nin o duygularını sesine yansıtması beni çok etkiler, içimi parçalar. Beni bu açıdan üzdüğü için yazmıştım, tabi ki göreceli böyle şeyler, bunlar da benim fikirlerim

Yorum

İşte yapı olarak uymuyor fenderstrat komşu, show must go on'un müzikal yapısıyla benim verdiğim şarkılardaki yapıyı bir tutabilir misiniz?

Show must go on'u arabanızda dinlerken gazlayabilirsiniz, ancak senede bir gün duysanız dalgınlaşıp içiniz burulmaz mı misal? Veya bir adagio for strings? yani notaların da ağladığı şarkılarla ilgileniyorum. Schindlerin listesinin müziğini hemen herkes bilir. Birşey anlatmasına, bir konusu, bir hikayesi, bir sözü olmasına gerek var mı? Keman ağlıyor sadece tıpkı farid farjadlar gibi.

I don't want to miss a thing tarzı şeyler duygusal şarkılar olsalar da, rock altyapıları ile sözler bu konudaki karaktere gitmiyor. Bunu demek istiyorum. Yoksa her acıklı, duygusal, hisli şarkıyı yazmaya kalksak forum yetmez. Tüm şarkıların çok büyük bir kısmı aşk acısı ile ilgili değil midir zaten?

Yorum

Steelheart - She's Gone.. Gitarlar ağlıyor resmen ya..

Yorum

evet she's gone.çok manyak bir parca.solosu ve piyano dinlerken uçuruyor adamı.birde o nasıl bir vokaldir nasıl bir gırtlaktır.benim diyenin sesi bir tarafına kaçar o parçayı söylemeye çalışırken herkesin harcı değil öyle parçalar ama helal olsun adamlar çok güzel parça yapmış.dinlerken alıp götürüyor

Yorum

ruh haline göre mastika bile dokunabilir herşey şarkıda bitmiyor, ama yine de ömrümde hababam sınıfı kadar hüzünlü şarkı duymadım. dağıtamadığı insan yoktur herhalde.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                              X